"תתבגר" – המדד לבגרות של האנשים

הפורום שאני מנהל מיועד לאנשים שסיימו את גיל ההתבגרות שלהם ונמצאים בגילאי 18+.
בגלל הנושא החם של הפורום, הוא מושך גם הרבה מאוד חבר'ה צעירים יותר. אמנם הם צעירים בגיל, אך רובם מבוגרים לגילם מבחינת התפיסות שלהם, צורת התנסחות, תחומי העניין והתגובות לסביבה. בנוסף אליהם, לפורום מגיעים גם הרבה חבר'ה צעירים, שלצערי אינם מבוגרים לגילם ואפילו די ילדותיים בצורה שבה הם מתנסחים, מגיבים וחושבים. הדבר הזה גורם לי לרשום להם מדי פעם הודעות בנוסח "תתבגר", בתשובה לשאלות או לתגובות שלהם.
הבעייה היא, שכל אחד חושב שהוא כר מספיק מבוגר וכל השאר מטומטמים שלא מבינים מהחיים שלהם ואפילו לא מבינים אותו. אבל אני מצאתי בשבילי דרך פשוטה להבדיל בין מישהו "בוגר", למישהו "ילדותי".

שמתי לב שכאשר רושמים "תתבגר" למישהו בעל גישה בוגרת, הוא יקבל את זה כפידבק, ינסה לברר למה אני חושב שהוא לא מספיק בוגר ומה הטעות שלו שהוא לא שם לב אליה. את זה הוא יעשה בצורה אינטליגנטית, נאותה וישמור על שיחה נעימה.

לעומת זאת, כאשר רושמים "תתבגר", למישהו בעל גישה ילדותית וחוסר בגרות, הוא מייד יתקוף חזרה, יתחיל לקלל, לנסות לרדת על אחרים, ייעלב ויתחיל לאיים שישחית את האתר, הפורום והמנהלים יחדיו.

קל מאוד לבדוק את הבגרות של הבן אדם, דרך התגובות שלו לביקורת עליו.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראו את הפוסט הקודם:
שלוש דרכים להרוויח כסף באינטרנט וקצת על שיווק תוכניות שותפים

היום אפשר לבנות עסק באינטרנט ולהרוויח כסף, באחת משלושת הדרכים הבאות: א. להיות מומחה בשיווק בלבד - לשווק מוצרים/שרותים שאנשים...

סגור

Powered by moviekillers.com