"רשימת הספאמרים" – אלו האנשים שרוצים לשלוח לכם ספאם ומודים בזה

בעוד ימים ספורים, הולך להיכנס לתוקף חוק נגד דואר זבל. מסתבר שיש מי שלא מרוצה מכך ומתארגן לביטול חוק זה. אלו כמובן כל אותם האנשים שהפכו את משלוח הספאם למקצוע ועושים על זה קופה.
הם דרך אגב, קוראים לזה "שיווק". כנראה שהמרצים שלי באוניברסיטה לא היו מעודכנים, וגרמו לי לחשוב לתומי, ששיווק זה משהו קצת יותר מורכב מלשלוח מיילים למיליוני אנשים שרובם בכלל לא קהל היעד שלך.

לאחרונה, אלו שרוצים לבטל את החוק, מנסים לשכנע את כולם בעזרת טיעוניים הגיוניים לכאורה, שהחוק יפגע בבעלי עסקים קטנים ושיש לבטלו.
כל מי שהטיעונים הללו נראים לו הגיוניים, אל תיפלו בפח ותקראו את הקישור שאני נותן בעוד כמה שורות. אלו שמפיצים את הטיעונים, למעשה מפיצים תודעה כוזבת, כמו שהיה אומר קארל מארקס. זהו הגיון, שיכול להיראות נכון לאזרח הפשוט, אבל בסופו של דבר הוא רק פוגע בפרטים ובצרכנים (בגולשי האינטרנט) ומשרת את הספאמר (ואת הכיס שלו).

את דעתי על הנושא, כבר כתבתי בהרחבה בפוסט אחר, ואתם יכולים לקרוא אותה כאן: ההטעייה של הנלחמים בחוק נגד דואר הזבל. מאוד מומלץ לקרוא, במיוחד אם הטיעונים בעד ביטול החוק נראים לכם הגיונים, או אם אתם בעלי עסק קטן וחוששים להיפגע מהחוק.

אני לא רואה שום הגיון להתנגד לחוק שבא להסיר ממך מטרד, אלא אם אתה הוא זה שמרוויח בהיעדר חוק זה, משמע מרוויח מ"להטריד" אחרים עם הפרסום שלך, בתפוצת נאטו.

כאן אתם יכולים למצוא רשימה של ספאמרים ישראלים (אותם החבר'ה שממלאים את תיבות הדואר האלקטרוני שלכם במאות מיילים ביום), וספאמרים פוטנציאליים שמתנגדים לחוק. אם אתם ספאמרים בעצמכם, תומכים בהם או לוקחים חלק כלשהו בהפצת דואר זבל, תרגישו חופשי להוסיף את עצמכם לרשימה.

תגובות

תגובות

3 comments

 1. מסכים איתך לחלוטין.
  הגיע הזמן ש"עסקים קטנים" ימצאו דרך לפרסם מבלי להפריע למשתמשים.

 2. לא מסכים לחלוטין. ספאם פרסומי לגיטימי לא פחות מפליירים בתיבת הדואר.
  מה שצריך זה פיקוח על רשימת ההסרה כמו בארצות הברית.
  האינטרנט הוא מקום צבורי ומי שנכנס אליו לא יכול להתבכיין: "אויויוי
  שולחים לי ספאם לתיבית הדואר האלקטרונית שלי שלא עלתה לי אגורה".

 3. למישהו יש את המייל של רונן וייס,
  רציתי לרשום אותו לכמה רשימות תפוצה

  תודה רבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראו את הפוסט הקודם:
מפגש חובבי NLP, בעייני המתבונן

רוצים לראות איך נראים קבוצה של אנשים שמתעסקים ב-NLP, כאשר מגיעים למפגש חברתי? המילים אולי קצת שונות, אבל הרעיון זהה.

סגור

Powered by moviekillers.com