חובה לחבוש קסדה על אופניים – חוק חדש

היום אושר חוק המחייב לחבוש קסדה בעת רכיבה על אופניים, סקייטבורד, רולרבליידס וכד'.
האמת היא שאני קיוויתי בכל ליבי שהחוק לא יעבור. לחוק אכן ישנם צדדים חיוביים, אך לפי דעתי צדדים שליילים רבים יותר, כמו שנכתב כאן:

ד"ר דניאל מישורי, מעמותת ישראל בשביל אופניים, אומר כי "אנו קוראים לחברי ועדת הכלכלה של הכנסת לא להגרר אחר הצעות חוק פופוליסטיות, אשר רק יצמצמו את מספר הרוכבים ועלולות אף לסכן את בטיחותם". דן לפידות, נציג ארגוני הרוכבים בוודעה, אומר כי חבישת קסדה עלולה לגרום לתחושת עודף ביטחון בקרב הרוכבים, ולגרום להם לקחת סיכונים גדולים יותר. כמו-כן, ארגון "ישראל בשביל אופניים" גורס כי נהגי מכוניות עשויים להתייחס בפחות כבוד לרוכבים, משראו כי הם חובשים קסדה.

אולי זו תמימות, אבל לדעתי הרבה יותר יעיל היה לעשות שבילים לאופניים, לחייב אנשים לנסוע בשבילים אלה ולקנוס את אלה שיסעו בכביש, כאשר לצידו ישנו שביל מיוחד לאופניים. באמסטרדם זה עובד מצויין, רוכבי האופניים מוגנים מפני נהגי המכוניות ולא מסתרבלים עם קסדה שבמקרים רבים אכן גורמת לחוסר נוחות בעת הרכיבה.

כמובן שהחוק לא מעודד רכיבה על אופניים, אלא רק מקטין אותה. דבר זה יגרום לפחות אופניים על הכביש ונהגי המכוניות יהפכו עם הזמן לפחות מורגלים להתנהגות בכביש בה ישנם גם נוסעי אופניים, דבר שרק יקטין את הסיכוי לתאונה.

לי יש קסדה ואני לא כותב את זה כי חבל לי על עוד 200 שקל, חבל לי על ההשלכות שחוק זה יביא. לפעמים גם לחברי הכנסת שיושבים ומצביעים לחוקים מוזרים, כדאי לצאת מהבית, להיחשף למה שקורה בעולם מחוץ לכתלי הכנסת ולהבין עבור מה בדיוק הם מצביעים.

תגובות

תגובות

One comment

 1. "כמובן שהחוק לא מעודד רכיבה על אופניים, אלא רק מקטין אותה. דבר זה יגרום לפחות אופניים על הכביש ונהגי המכוניות יהפכו עם הזמן לפחות מורגלים להתנהגות בכביש בה ישנם גם נוסעי אופניים, דבר שרק יקטין את הסיכוי לתאונה."
  נדמה לי שיש כאן טעות – צ"ל "דבר שרק יגדיל את הסיכוי לתאונה".
  חוץ מזה הכל נכון – ולדאבוני למחוקק בישראל אין הרבה סבלנות להקשיב לדברי תבונה וטעם… בדיון בכנסת הופיע ח"כ וילנאי שאמר שהוא בעד באופן אוטומטי, מבלי לחשוב פעמיים… וההוכחה – הוא נפל מאופניו והקסדה הצילה אותו. הוא רק לא הדגיש שהנפילה היתה ברכיבת שטח, שם ממילא חובשים קסדות מבלי צורך לחייב זאת בחוק.
  הופיע גם רונית תירוש שסיפרה בבטון פטטי על אחיה שנפל מאופניו וששוכב בבי"ח ואלוהים יודע מה היה קורה אם לא היתה לו קסדה…
  וכך – מחוק שבמקורו היה אמור לחול רק על ילדים (שם יש לו הצדקה מסויימת, למען האמת) הפך החוק לחיוב חבישה גורפת של כ-ו-ל-ם, בשם הדוגמא האישית. משום מה כשעיקרון הדוגמא האישית נוגע לחברי הכנסת הוא מתמסמס ונעלם…
  וכך, גם אם נרכב לסופר, לסרט, לים בנחת, רכיבה מנהלית של לא יותר מ-10 קמ"ש, יתפוס אותנו שוטר.פקח ויתקע לנו קנס של 250 ש"ח… יופי, תחי מדינת ישראל!!! (אגב במדינות אופניים מובהקות באירופה, שם רוכבים 'קצת' יותר מאשר כאן, עלה החוק הזה לדיון ונפסל מהטעמים של הפחתה מובהקת במספר הרוכבים, אבל לא אצלינו. אצלינו תמיד יודעים יותר טוב מכולם, ותמיד מתעקשים להמציא את הגלגל מחדש. מדינת חלם).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראו את הפוסט הקודם:
שתי טעויות הרסניות בגישה של גבר לנשים

הפעם בקצרה על שני דברים שיכולים להיות הרסניים בגישה של גבר כלפי נשים. רוב הגברים עושים את הטעויות הללו, בלי...

סגור

Powered by moviekillers.com