המהלך החכם של שוחט לרפורמה בהשכלה הגבוהה

שוחט, כמו כל פוליטיקאי תחמן, עשה מהלך חכם ביותר. לאחר שלא הצליח להעביר את הרפורמה שלו ולהעלות את שכר הלימוד במהלך שנת הלימודים הנוכחית, עקב מאבק חריף של הסטודנטים, הוא "כאילו" נסוג ועשה רושם שמוכן להתחשב בדרישות הסטודנטים.

שבוע לאחר שנת הלימודים, כאשר הסטודנטים יצאו לחופש ואין אפשרות להשבית את הלימודים כחלק מהמאבק, פשוט כי אין לימודים ואין מה להשבית, שוחט חזר לזירה. היום הוא מציג את הרפורמה בתור "רפורמה לחיזוק ההשכלה", בה הוא מציע להעלות את שכת הלימוד ל-15 אלף שקל בחודש. פי 2 משכל הלימוד המקובל כיום. נכון, לצד זה הוא מציע עוד מספר צעדים נבונים, אך כאלו שפחות ישפיעו על הסטודנטים ועל הכיס שלהם.

אני צופה ששנת הלימודים הבאה לא תתחיל במועד הנקבע, אם ההמלצה הזאת אכן תיושם. הסטודנטים ישובו לספסל השובתים ולא לספרס הלימודים, הממשלה תבזבז כסף על הפגנות, דיונים, שכנועים, דחייה של לימודים ושעות השלמה. סטודנטים שתכננו להתחיל ללמוד, יוותרו על ההחלטה. אחרים פשוט יעברו ללמוד בחו"ל, ואנו נחזור למראות מסוג זה:

עדכון של אחר הצהריים:
כמו שכבר ציפיתי היום בבוקר, הסטודנטים יצאו בהודעה על אי פתיחת שנת הלימודים הבאה.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראו את הפוסט הקודם:
מיומנויות תקשורתיות וחברתיות של המופנמים

אני חוזר לנושא המופנמות, כיוון שרוב אנשי המחשבים והאינטרנט נוטים יותר למופנמות מאשר למוחצנות והנושא אקטואלי להם. עם הזמן אני...

סגור

Powered by moviekillers.com