אתם מוותרים בכל יום על הכסף שלכם וזו לא אשמתכם

בשנים האחרונות אנחנו שומעים כל הזמן בחדשות ובכלי התקשורת על מיתון, על מצב כלכלי קשה, על הצורך להדק חגורה ולדאוג לחסכונות, על מחסור בעבודה, על חוסר ההגינות של המערכת הכלכלית ועל כמה אנחנו מסכנים.

למצב הזה יש סיבה והיא לא מה שאתם חושבים.

ענו לי על שאלה לא כל כך צפויה:

מאיזה אנשים הייתם רוצים ללמוד ולשמוע על כסף, על איך הוא עובד ועל מה לעשות איתו?

מאנשים שעשו הרבה מאוד כסף וחיים כמו שהרוב רק חולמים או מאנשים רגילים, שעובדים בתור שכירים, מרוויחים משכורת ממוצעת וברוב המקרים מחזיקים משכנתא, הלוואות ומינוס בבנק?

אני מניח שהייתם רוצים לשמוע על כסף מאנשים שיודעים משהו על כסף באמת, ולא בצורה תאורטית.

הנה הנקודה.

90% מהעיתונאים, הכלכלנים ומובילי הדעה בכלי התקשורת לא מבינים בשיט על איך עובד כסף. הם מעולם לא עשו כסף אמיתי, החובות שלהם רק גדלים, הם תלויים במשכורת החודשית שלהם ומייצגים את כל מה שהוא ההיפך מלהבין ב-"איך עובד כסף".

מה שהם יודעים על "איך עובד כסף" מביא לנקודה שבה הם עצמם נמצאים.

ואלו האנשים שמהם אתם מקבלים את רוב הידע שלכם על כסף.
אלו האנשים שבכל יום מספרים לכם על חוקי הכלכלה.
אלו האנשים שבכל יום נותנים לכם עצות להתנהגות פיננסית נבונה.

הפכתם להיות טובים מאוד ב"לשכפל" את האנשים שאתם מקשיבים להם. את תפיסת העולם שלהם, את יכולת הניתוח הכלכלית שלהם, את ההתנהגות הצרכנית שלהם, את צורת המחשבה וקבלת ההחלטות שלהם.

לא פלא שהחיים שלכם נראים כמו שהם נראים.

אז אולי כדאי שתתחילו להקשיב למי שבאמת עשה כסף וללמוד על תפיסת העולם שמנחה אותו, על הדרך שבה הוא מקבל החלטות הנוגעות לכסף, על איך הוא רואה את המצב הכלכלי ועל מה הוא עושה איתו כדי להתעשר עוד יותר.

תאימנו לי, אתם תגלו עולם תפיסתי שלא ידעתם על קיומו. כי אף אחד מעולם לא חשף אתכם לעולם הזה.

תראו, למצב יש את שני צידי המתרס ובכל צד יש אנשים. קבוצת האנשים שנמצאים בצד של העוני, הרבה יותר גדולה, והיא זו ש"משדרת" לכם את דרך החיים שלה ומזינה אתכם ב"חכמת החיים" שלה.

זה עצוב, אבל הרבה פעמים בין האנשים האלה נמצאים לא רק "אלו מהטלוויזיה ומהחדשות", אלא גם ההורים, החברים, הקרובים, המורים והמרצים שלכם באוניברסיטה.

הצד שבו אתם נמצאים היום, נקבע רק על ידי הסביבה שאליה אתם נחשפים, על ידי האנשים שמהם אתם לומדים, שאת תפיסת העולם שלהם אתם מאמצים, שאת צורת המחשבה ודפוסי ההתנהגות שלהם אתם משכפלים.

והנה הדבר הכואב ביותר – בכל יום אתם מוותרים על הכסף שלכם וזו לא אשמתכם.

אתם לא בחרתם ממי לקבל חינוך, מה לראות בטלוויזיה ומה לקרוא בעיתונים. אתם לקחתם את מה שנתנו לכם, בלי לשאול שאלות, בלי לערער ובלי לחפש האם אפשר אחרת.

כי זה הטבע האנושי – אנחנו נותנים אמון וסומכים אוטומטית במי שמציג את עצמו כבעל אוטוריטה. וכדי שנפסיק לעשות את זה בצורה אוטומטית, מישהו צריך לתת לנו כאפה ולצעוק לנו באוזן "תתעורר!!!". אחרת נגיע לתחתית תוך כדי זה שאנחנו הופכים להיות מקצוענים בלהאשים את כל העולם ולבכות על מר גורלנו.

ויכול להיות שהיום אתם מוותרים על הכסף שלכם ועד היום זו לא הייתה אשמתכם. אבל עכשיו אתם יודעים שאפשר לעצור ולהתחיל לחפש איך אפשר אחרת. ומחר רק אתם תקבעו למי תקשיבו, ממי תלמדו, איזה מידע תצרכו ובאיזה צד של המתרס תמצאו את עצמכם בעוד חודש, שנה או 10 שנים.

בהצלחה!

תגובות

תגובות

One comment

  1. כמה נכון!!!! לכן נאמר לימדו ממי שעשה זאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *