עוד לא התחלת לחיות באמת

יש לי דבר אחד קצר וחשוב להגיד לכם לקראת השנה החדשה. זו תובנה שאני מזכיר אותה לעצמי כל פעם מחדש ואני רוצה לחלוק אותה אתכם.

הרבה פעמים אנחנו חיים מתוך תחושה שהחיים האמיתיים שלנו עוד לא התחילו. שהדברים הטובים מחכים אי שם בעתיד.

שעכשיו אנחנו רק מכינים את הקרקע למה שיבוא אחר כך…

שבינתיים אפשר לחכות, לצבור עוד כסף, להמתין להזדמנויות. ששום דבר עוד לא ממש התחיל…

אז הנה החדשות הרעות.

החיים שלנו "קורים" רק פעם אחת וזה קורה ממש עכשיו. החיים התחילו מזמן וחלק משמעותי מהם כבר מאחור.

עכשיו זו לא חזרה גנרלית לחיים שיהיו אחר כך וזו לא הכנה למשהו שעתיד לבוא. אלו החיים עצמם. ועם כל שנייה שעוברת, נותר פחות ופחות מהם. וכנראה שכמו שזה עכשיו, ככה זה גם ימשיך להיות עד הסוף. בלי שינויים דרסטיים, בלי קפיצה קוונטית למסלול החיים החלומי ובלי שפתאום הכל ישתנה.

הדבר שאנחנו רגילים לראות אותו היכנשהו בעתיד, בתור משהו וורוד, קורה ממש ברגע זה וכנראה הוא הרבה פחות זוהר מאיך שדמיינו אותו.

הנה החדשות הטובות…

אם אתה מבין שהחיים שלך כבר כאן, ובכל שנייה נותר פחות ופחות מהם, הגיע הזמן שתחליט מה אתה הולך לעשות עם זה. אני למדתי שעלי להשתדל ליהנות מכל יום שעובר ולנסות להוציא את המקסימום מכל שנייה ששייכת לחיים שלי.

אחרת אני סתם זורק לפח חלק גדול מהזמן של חיי.

נכון שלא כל יום הוא הכי מהנה. יש עבודה, יש פקקים בכבישים, יש חשבונות שצריך לשלם, יש חובות שלא תמיד כיף למלא… אבל לכל אחד, ואני בטוח שגם לך, נותר זמן שאפשר להשקיע בעצמך. וזה בדיוק אותו הזמן שבעזרתו נבנה הדבר שקוראים לו "חיים".

לא צריך לוותר על הזמן הזה בקלות ולהתייחס אליו כאילו הוא אינסופי. הוא לא. אני מאמין שבכל שנייה שבה אני חי בתחושת ציפייה לחיים טובים יותר בעתיד, זו שנייה מהחיים שזרקתי לפח. זו שניה שבה במקום "למלא" את החיים, העדפתי לוותר עליהם, להרים ידיים ולהתענג בתקוות שווא. וזו לא הדרך שבה אני רוצה שהחיים שלי יעברו.

אני מעדיף להקדיש כל שנייה למשהו שמביא לי הנאה ברגע זה או למשהו שמקרב אותי בעוד צעד אחד, גם אם הוא קטן, לאותם החיים שתמיד דמיינתי שיהיו לי בעתיד. ולא, לשבת על הספה בבטלה ולהרגיש שאני "מתקרב" לחיים שרציתי, לא נחשב. נחשבים רק מעשים פרודוקטיביים שיש להם השפעה משמעותית על מה שיקרה עכשיו, בעוד שבוע או בעוד חודש.

זה גם מה שאני ממליץ לך לעשות.

שאל את עצמך: האם מה שאני עושה עכשיו, אלו החיים שאני רוצה לעצמי? ואם לא, אז האם אני עושה עכשיו משהו כדי לקרב את עצמי לחיים שאני רוצה?

כמה שיותר פעמים במהלך היום תשאל את עצמך את השאלה הזו, במיוחד ברגעים שבהם אתה כביכול "לא עושה כלום", ככה הקצב שבו תוכל למלא את החיים שלך במשמעות, הנאה וסיפוק, יגדל. ומה שדמיינת לעצמך בעתיד הרחוק, יוכל לקרות הרבה יותר מהר.

וזה מה שאני רוצה לאחל לך לשנה החדשה. שתוכל לבנות לעצמך ולחיות בכל יום, את החיים שתמיד רצית.

שנה טובה!

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראו את הפוסט הקודם:
המנטליות של הכסף והמחיר הנשכח של החיים

אני רוצה לעשות איתכם ביחד, ממש בדקות הקרובות, ניסוי מחשבתי מעניין שיראה עד כמה רוב האנשים לא יודעים להעריך את...

סגור

Powered by moviekillers.com