הדלק שמניע אנשים להצלחה – תפיסה חיובית של החיים

את כל האנשים אפשר לחלק לשתי קבוצות עיקריות:
הנוטים לחיוביות – אלו הרואים בכל דבר את הצד החיובי.
הנוטים לשליליות – אלו הרואים את הצד השלילי בכל דבר.
ואני לא מדבר על פסימיסטים ואופטימיסטים, כי אלו משרים את הגישה שלהם על העתיד. אני מדבר על אלו שההתייחסות שלהם היא להווה ולמה שקורה איתם וסביבם ברגע זה.
כולנו נמצאים שם במידה זו או אחרת. כולנו על הציר הזה. רובנו קרוב יותר למרכז, מאחד הצדדים, אך יש מעטים שמצאים בקצוות של אחד הצירים. מי שאני הולך לדבר עליהם בפוסט זה, אלו האנשים שנמצאים בקצה של ההתייחסות החיובית לחיים בכל האספקטים שלהם.

אם נסתכל על האנשים שמצליחים בחיים, אם זה בתחום הפיננסי, הזוגי, בספורט או בתחום השגי אחר, אנו נראה שאלו אנשים שמתמקדים תמיד בדברים החיוביים ולא מתעסקים בשליליות, בתלונות, בהתנגדויות ובבעיות.
הם תמיד מקרינים אושר, שמחה, כיף להימצא סביבם והם מהווים מוקד משיכה אנושי.
אבל מלבד האנשים, הם מושכים גם הצלחה. הסרט "הסוד" מסביר את זה בצורה יפה מאוד.

לפעמים הקשיים שיוצא להם לעבור בחיים שלהם, הרבה יותר גדולים משל שאר האנשים, אבל הם לעולם לא עוטפים את הקשיים במעטפת של שליליות ושופכים החוצה. הם לא מתלוננים על החיים ולא מאשימים אף אחד. התכונה שלהם להתמקד תמיד בחיובי, היא זאת שמאפשרת להם להתקדם מעבר לקשיים, עם מצב רוח טוב ופתיחות, לעומת האנשים שיהפכו את הקושי לדבר השלילי ביותר, לאסון של החיים ויגרמו לאנשים שהיו יכולים לעזור להם, רק להתרחק מהם עוד.

הפוזיטיביות הזאת, מאפשרת לאנשים לעבור בשלום ולא לשגת כאשר שופכים עליהם דליים של חרא, הם מתייחסים לזה בקלילות וממשיכים הלאה. לעומתם, אדם נגטיבי, יעצים את הבעייה מגודל של עכבר לגודל של פיל ויבזבז את כל הכוח והזמן שלו להילחם בבעיה זו.

הזרימה לכיוון ההצלחה היא זרימה מאוד חיובית, הרי אנו זורמים להצלחה!
אבל אם האדם אינו מסוגל לשחות עם הזרם הזה, להתמקד בדברים החיוביים שנותנים לו כוח, מוטיבציה, ומצב רוח טוב ומקדמים אותו קדימה, הוא לעולם לא יוכל להפוך למצליחן.

בפוסט הבא אני אכתוב על דרך מעניינת שמאפשרת לשנות את המיקוד שלנו מהשלילי לחיובי, בכל אספקט בחיים. אז אם אינכם מנויים לבלוג זה דרך מיילים או RSS, זה הזמן לעשות זאת.

תגובות

תגובות

2 comments

  1. נראה לי שאתה מחמיר (בגלל הגדרה כוללנית) עם ה"שליליים". חלק מאותם שלילייים הם אנשים שפשוט חושבים בצורה שונה – של לחפש את השונה והיוצא דופן בכל מצב – לדוגמא אם תשאל אותם אם הקיר הוא לבן – הם יגידו לך שלא – כי יש בו כתמים שחורים. אם הם ישבו במסעדה ויהנו בשקט מהארוחה והמלצר בטעות ישאל אותם אם "הכל טוב" – הם יגידו לו שהמזלג היה עקום.
    זיהוי אי השלמות בכל מצב לא פוגע באושר אם לא לוקחים את אי השלמות כענין אישי (למשל תחושת זלזול מצד המסעדה)

  2. אני לא מתייחס כאן רק לפרשנויות של אנשים. אני מתייחס כאן לטון הרגשי שמתלווה לפרשנויות אלה. מה שקורה אצלהם בבטן, ההרגשה שלהם, זה השלילי ולא מה שנשב כ"לא טוב", אצלנו בחברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראו את הפוסט הקודם:
חובה לחבוש קסדה על אופניים – חוק חדש

היום אושר חוק המחייב לחבוש קסדה בעת רכיבה על אופניים, סקייטבורד, רולרבליידס וכד'. האמת היא שאני קיוויתי בכל ליבי שהחוק...

סגור

Powered by moviekillers.com