לא להיכנע ללחץ הסביבה ולא לסגת, כשאתה פותח עסק

כאשר אתה תתחיל לבנות את העסק שלך, רוב החברים, הקרובים ואפילו אנשים שאתה לא מכיר, יתחילו לשכנע אותך להפסיק להתעסק בשטויות, לעצור, "לחזור למוטב", לזנוח את הרעיון המטורף שהתחלת לממש ולהיות כמו כל האנשים ה"נורמליים".
זוהי אחת הסיבות, בגללן אנשים שרוצים לקחת יוזמה ולעשות שינוי בחיים שלהם, לא עושים אותו בסופו של דבר ונשארים מקובעים לנתיב הקודם שלהם.

היכולת של הסביבה להשפיע על הבן אדם היא מאוד חזקה וזה ברור לכולם. כאשר אתה מתחיל לבנות עסק, משהו שנחשב לצעד מסוכן, כיוון שדורש השקעת משאבים רבים ולפעמים דורש לעזוב את העבודה הנוכחית, אתה נמצא בנקודה מאוד רגישה ומחפש ביטחון בעשייה שלך. במצב הזה, אתה מושפע פי כמה וכמה, מאשר בסביבה הטבעית והיום יומית שלך, בה אינך לוקח סיכונים כמעט.

באופן טבעי אנו רוצים לרדת לקרקע הבטוחה נוטים ומחפשים סיבות שיצדיקו זאת. כל עוד העסק שלך אינו יציב, הקרקע אינה בטוחה מתחת לרגליך.
בשלב הזה יש לך רק שתי אופציות:
א. לעבור את תקופת האי וודאות העיקרית, למרות ההשפעה של הסביבה, עד שתהיה בטוח בעסק שלך והוא יתחיל להראות תוצאות קבועות שתהיה מרוצה מהן.
ב. לצאת מאזור האי וודאות ולהקטין את הסיכונים, בכך שתוותר עליהם לגמרי ותחזור לנתיב החיים שהיה לך לפני, ונתן לך ביטחון.

אם החלטת לבנות עסק ולהפוך אותו למשהו גדול ומצליח, אתה צריך להצמיח לעצמך עור של פיל שיאפשר לך להיות נאמן להחלטות שנעשו על סמך השיקוליים שלך. אתה צריך להסתכל רק על התוצאות בפועל ולא על דעות של אנשים אחרים, במיוחד אם הם מייעצים לך לגבי משהו, שלעולם לא עשו בעצמם.
במהלך קבלת ההחלטות שלך, אתה צריך לדעת לנפות את המידע שמגיע מאנשים ללא נסיון בתחום בו הם מייעצים, מההחלטות שלך ומהמידע שמגיע מאנשים מקצועיים בתחום שבו הם מייעצים.

הקמה וניהול של עסק, דורשים מעבר לעבודה המקצועית, עבודה פנימית רבה, מכיוון שכמות המכשולים הפסיכולוגיים כאן, גדולה פי כמה עשרות, מאשר בעבודה רגילה בשכר.

אולי הייתי צריך להתחיל מהנושא הזה, את כל סדרת הפוסטים בנושא עסקים, אבל בן אדם שהכרתי, פרש ללא כל סיבה מוצדקת מהעסק שרק התחיל לבנות, בגלל לחץ ו"הטפות מוסר" של הקרובים שלו. זה מש גרם לי להיזכר בנושא חשוב זה.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קראו את הפוסט הקודם:
15 הצעדים הראשונים בדרך לחופש הכלכלי שלך

כמות המידע שפרסמתי בבלוג הזה בחודשים האחרונים, מספיקה כדי להרים עסק באינטרנט, שיביא כמה עשרות אלפי שקלים בחודש, לבעלים שלו....

סגור

Powered by moviekillers.com